Donice

Donice na balkony i tarasy

Trudno przecenić wartość własnego balkonu lub tarasu. Odpowiednio urządzone mogą stać się zielonym azylem, ulubionym miejscem relaksu i spotkań wśród roślin i kwiatów, namiastką ogrodu. Wybór określonych gatunków roślin pozwoli nam na utrzymanie balkonu czy tarasu w wymarzonym stylu. Warto jednak pamiętać, że niemniej ważny jest dobór donic, które nie tylko zapewnią roślinom dogodne warunki, ale i dopełnią stylistykę przestrzeni.

Donica Tylus gloss z tworzywa z recyklingu.

Donice powinny nie tylko odpowiadać stylistyce balkonu czy tarasu, ale i być trwałe. Warunki panujące w przestrzeni zewnętrznej są zupełnie inne niż we wnętrzach. Zmiany temperatur oraz wilgotność mają wpływ także na donice, przez co te mogą tracić kolor lub pękać, zaburzając przy tym sposób estetykę nawet najlepiej zadbanych, najpiękniejszych roślin. Warto zatem wybrać donice, które nie tracą na jakości bez względu na pogodę. Taką właściwość posiadają donice z gamy Modus, które są odporne na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz wytrzymują temperatury od +80 do -60 stopni Celsjusza.

Modus cassetta – lekkie duże donice z tworzywa emitujące beton.

Jeśli zamarzy nam się własny mini las na tarasie, wybór donic okaże się kwestią konieczną do przemyślenia. Istotna jest ich wielkość. By drzewo, nawet niewielkie, mogło swobodnie rosnąć w donicy, musi być ona odpowiednio duża oraz – co szczególnie ważne – stabilna. Donice nie powinny być także zbyt ciężkie, jeśli nie stoją bezpośrednio na gruncie, a na stropie.

Jeśli zaś dysponujemy niewielką przestrzenią, ciekawym rozwiązaniem okażą się jednoroczne kaskady kwiatów. Stworzone z myślą o nich lekkie donice wiszące Clio przetrwają każde upalne lato i przeczekają zimę, by w przyszłym sezonie po raz kolejny posłużyć jako ozdoba balkonu.

Wiszące doniczki na poręcze z tworzywa z recyklingu.

Niezależnie od tego, w jakim stylu zdecydujemy się utrzymać balkon czy taras, zawsze warto poświęcić chwilę na wybór donic. Jak wszędzie, także tutaj dużą rolę odgrywa jakość produktów. Donice wykonane z wysokiej jakości materiałów będą służyły przez lata, a przy tym pomogą w stworzeniu idealnej przestrzeni relaksu w otoczeniu roślin.

Related Posts